Наш навчальний заклад


Консультації
Версія для друку
 
 Імунізація дитячого населення проти поліомієліту

Міністерством охорони здоров’я України, з метою реагування на спалах поліомієліту в країні, відповідно наказу МОЗ України від 30.12.2021р №2922 «Про затвердження Плану заходів з реагування на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу тип 2»,  розпочата кампанія імунізації проти поліомієліту дитячого населення віком від 6 місяців до 6 років.

Нагадаємо, що поліомієліт повернувся в Україну. Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.

Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті.

Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді, через вживання брудної води. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно — через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби.

Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація.

Щоб захистити дитину, лікарі рекомендують:

· вакцинувати її, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень 6 дозами вакцини від поліомієліту:

у 2 місяці: 1-ша доза;

у 4 місяці: 2 доза;

у 6 місяців: 3 доза;

у 18 місяців: 4 доза;

у 6 років: 5 доза;

у 14 років: 6 доза.

· навчати її правил особистої гігієни;

· регулярно провітрювати й прибирати помешкання;

· мити іграшки;

· давати пити лише кип’ячену, або очищену питну воду;

· ретельно мити та правильно оброблювати продукти харчування.

За підсумками виконання обсягів щеплень за 2021 рік на Вінниччині обов’язковою вакцинацією від поліомієліту було охоплено 80% дітей до року.

Разом з тим, повний курс щеплень від поліо, яких має бути шість на момент 14-річчя дитини, отримали лише 67,9% дітей.

Такі показники є меншими від загальноукраїнських, які складають 80,1% та 76,1% відповідно. 

В той же час, для досягнення колективного імунітету необхідно досягти показника в 95% вакцинованих.

В Україні  з 1 лютого 2022 року розпочався перший етап реагування на спалах поліо  –  проведення щеплень інактивованою поліовакциною (ІПВ) для дітей від 6 міс. до 6 років, які мають порушення Національного календаря профілактичних щеплень, або не щеплені.

Другий етап – проведення щеплень оральною поліовакциною (ОПВ) усім дітям віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу.

Які вакцини використовують?

Вакцини, які наразі використовують державні й приватні клініки, безпечні, якісні, зареєстровані та дозволені для використання в Україні (Імовакс Поліо (ІПВ)   виробництва Франції, Поліо Сабін (ОПВ), виробник – Бельгія).

Що робити, якщо ви не зробили щеплення вчасно?

Не потрібно розпочинати серію вакцинації спочатку, якщо була пропущена якась із доз. Незалежно від того, скільки часу минуло, необхідно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.

Де можна зробити щеплення? 

В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно.

Якщо ви маєте дітей до 6 років і пропустили щеплення від поліомієліту (нагадуємо, що відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень їх роблять у 2, 4, 6 і 18 місяців, 6 і 14 років), будь ласка, відвідайте вашого сімейного лікаря, щоб надолужити пропущені дози. Це допоможе захистити дитину від інфікування та невиліковного паралічу.

Консультація для батьків

Кожен з батьків рано чи пізно стикається з труднощами у вихованні дітей, відчуває невпевненість, розгубленість перед тією чи іншою педагогічною проблемою. В цьому розділі ви знайдете поради з різних питань, що виникають у батьків.

* * * * * * * * * * * * * * * *

Безпека під час новорічних свят,
або як зберегти здоров`я дітей

Невдовзі в усі домівки завітає Новий рік із радісними вітаннями, подарунками та яскраво прикрашеними ялинками. Готуючись до свята, батькам не слід забувати про безпеку, зокрема, відповідально поставитися до вибору новорічних атрибутів. Читати статтю повністю >>

***

Свята в родині

Міцна, дружна сім'я подібна до краплини роси, у якій відбивається вся багатогранність прекрасних людських взаємин. З перших свідомих кроків дитина відчуває себе часткою цілого світу, і необхідно, щоб не похитнулася ця природна віра у міць своєї родини, красу і сталість її традицій, надійність доброти, взаємоповаги, любові. На такому благодатному ґрунті легко зростають зерна сімейного миру, формуються кращі риси особистості. Читати статтю повністю >>

***

Культура спілкування

Як тільки малюк народився, починайте із ним спілкуватися. Розмовляйте неголосно, м'яко та чітко, у жодному разі не «сюсюкаючи». Колискові, мамині «примовки», татові майже «дорослі» розмови дають дитині можливість слухати мовлення, запам'ятовувати його звучання та ритм. Читати статтю повністю >>

***

Як можна допомогти дитині добре поводитись?

Досвід свідчить, що найчастіше батьків непокоять питання поведінки: що треба робити, щоб діти поводилися добре без примусу і покарань. Сподіваємося, що кілька порад із цього приводу стануть Вам у пригоді. Читати статтю повністю >>

***

Безпека дитини

Читати статтю повністю >>

***

Яким повинен бути дитячий куточок в сім’ї

Дитяча кімната - це особливе і незамінне місце для кожної дитини, в якій панує дивовижна атмосфера спокою, творчості і гармонії. Тут дитина почуває себе маленьким повелителем, створюючи в цих стінах свій особистий простір, свій маленький світ. Читати статтю повністю >>

***

Повноцінний сон - важливий елемент організації життєдіяльності

Важливе значення для нормальної життєдіяльності дитини має сон. Не випадково у цьому функціональному стані людина перебуває близько третини свого життя. Сон відіграє роль відновлювального процесу, під час якого відбувається "очищення" всього організму. Крім того, він необхідний для нормальної розумової діяльності, комфортного психологічного стану дитини. Читати статтю повністю >>

***

 
 


Новини

Сонечко

Архів новин