Наш навчальний заклад


Свята в родині
Версія для друку

Так хороше святкувати з татком і мамою, так весело!

Міцна, дружна сім'я подібна до краплини роси, у якій відбивається вся багатогранність прекрасних людських взаємин. З перших свідомих кроків дитина відчуває себе часткою цілого світу, і необхідно, щоб не похитнулася ця природна віра у міць своєї родини, красу і сталість її традицій, надійність доброти, взаємоповаги, любові. На такому благодатному ґрунті легко зростають зерна сімейного миру, формуються кращі риси особистості.

Родинні свята. Як багато вони важать для дитини! Пригадаймо, як малими нетерпляче чекали на свій день народження. І справа була не тільки у подарунках, а й у тому, що це наш день, коли опиняємося у центрі уваги, коли ще міцніше відчуваємо, як нас люблять, пестять, як про нас турбуються, і батьки до цього дня готуються заздалегідь, але тут особливо важливо, як саме. Чимало хто уявляє свято лише як пишно накритий стіл, до якого з дарунками для малого сходяться родичі та друзі дорослих. Малят похапцем напоять чаєм і відправлять до сусідньої кімнати, щоб не заважали...

Ні не такими мають бути дитячі іменини. Готуватися до них необхідно тільки за активної участі самого іменинника: обміркувати, кого (чи то усно, чи то листівкою) запросити на день народження, як прикрасити кімнату, чим розважити гостей (ігри, іграшки, перегляд діафільмів, вистава лялькового театру, художні номери, музика, танці).

Звичайно ж, серед учасників свята мають бути найближчі дитині люди - батьки, дідусь, бабуся, брати і сестри. Святкове меню також треба обговорити з дитиною, доручити їй допомогти мамі по кухні, сервірувати стіл, прикрасити страви. Дарують малюкові те, що вже напевне порадує його, відповідатиме інтересам. Старших дошкільників завжди зацікавлять розвиваючі ігри, конструктори, спортивний інвентар. Програму свята також необхідно продумати детально, скласти її так, щоб якомога більше часу займало не застілля (хоча про приємний частунок, особливо тістечка, фрукти також треба подумати), а ігри, розваги, співи, тобто все, що розважить дітей.

СВЯТА У РОДИННОМУ КОЛІ

Іменини, мабуть, найприємніше сімейне свято, але в житті дитини є й інші події, які також мають стати пам'ятними.

Один з таких днів - 1 вересня, коли дитина вперше йде до школи. Там на неї чекають урочистості, учасниками яких стають і батьки. Але як добре, коли і вдома панує святкова атмосфера: листок з календаря у художньому оформленні, квіти на столі, улюблені частунки на обід, книги у дарунок. І обов'язково треба розпитати малого про його враження від першого дня а школі, привітати з початком учнівської долі, побажати успіхів у навчанні.

Сама атмосфера родинних урочистостей повинна бути спрямована на виховання у малят доброти, взаємоповаги, вміння бути цікавим співрозмовником, гостинним господарем, добрим помічником для дорослих. Кожне з традиційних суспільних свят повинно стати для дітей не просто червоним листком у календарі, а й збагачувало духовно, поглиблювало знання, формувало риси характеру.

Так, підготовка до свята Перемоги - це живий процес передачі естафети поколінь. В цей день дітям особливо цікаво і потрібно послухати розповіді своїх близьких про роки Великої Вітчизняної, мужність воїнів, самовідданість трудівників тилу. Кожна сім'я багата на таке минуле. І прекрасно, коли є тому свідки - фотографії воєнних років, солдатські листи-трикутники.

Якщо у сім'ї є ветеран війни, то 9 Травня необхідно повністю присвятити йому. Подбати, щоб дідусь мав до цього дня почищений і випрасуваний костюм, на якому яскріли б нагороди за мужність, приготувати разом з дитиною сувенір, улюблені дідусем страви. А увечері зібратися всією сім'єю і послухати його розповідь.

Свято 8 Березня завжди для дітей улюблене, бо це свято дорогої мами. Підготовку до нього мають взяти на себе чоловіки в сім'ї разом з дітьми. Вони обмірковують подарунки для мами (дитина обов'язково має щось зробити своїми руками або намалювати вітальну листівку), прибирають квартиру, готують святковий обід. І, звичайно, щиро вітають любу маму, бабусю квітами.

Атрибути сімейного свята, його програма у кожній сім'ї - різні. Та не це головне.

Найважливіше - це змога відпочити, відволіктися від буденного життя, обмінятися думками, поринути в атмосферу приязні, доброти, щирості і ще й ще раз зрозуміти: ми любимо одне одного, ми одне одному потрібні.

 



Новини

Сонечко

Архів новин