Ознайомлення з рідним містом

Ознайомлення з рідним містом
як засіб патріотичного виховання

Невід'ємна частина будь-якої системи освіти - виховання патріотизму. Патріотизм - це любов і прив'язаність до Батьківщини, відданість їй, відповідальність за неї, бажання трудитися на її благо, берегти й множити багатства.

Основи патріотизму починають формуватися в дошкільному та молодшому шкільному віці. Патріотичне виховання дошкільників включає в себе передачу їм знань, формування на їх основі відносин та організацію доступної за віком діяльності. Фундаментом патріотизму по праву вважається цілеспрямоване ознайомлення дітей з рідним краєм. Любов до Вітчизни починається з любові до своєї малої Батьківщини - місця, де народилася людина.

Базовий етап формування у дітей любові до Батьківщини - накопичення ними соціального досвіду життя у своєму місті, засвоєння прийнятих у ньому норм поведінки, взаємин, прилучення до світу його культури.

Для успішності роботи з дітьми по ознайомленню з містом, де вони живуть, можна застосувати проектний метод. Дошкільне дитинство можна назвати часом щоденних відкриттів. Дорослим слід дарувати дітям радість цих відкриттів, наповнивши їх ідеологічним і виховним змістом. Вони повинні сприяти формуванню моральних засад та почуття патріотизму. Розсуваючи горизонти пізнаваного дітьми, ми запалюємо в їх серцях іскорку любові до рідного краю, до Батьківщини.