БЕЗПЕКА

Обережно: вибухонебезпечні предмети! | Козятинська міська рада — офіційний  сайт, гаряча лінія (04342) 2-01-05. Петиції та звернення, документи міської  ради, ЦНАП, ОСББ
ПОРАДИ: що робити у разі виникнення хімічної небезпеки та особливості  отруйних речовин » Всі новини Кременчука на сайті Кременчуцький ТелеграфЪ

Як попередити дітей про мінну небезпеку: важливі поради батькам - Вінниця 24

ПРО ПРАВИЛА ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Відеоролик стосовно дій під час повітряної тривоги,  натисніть на зображення

Аудіоролик щодо мінної небезпеки, натисніть на зображення:

Мультфільм "Дивні знахідки - в чому небезпека?"

Дивні знахідки - в чому небезпека? - YouTube

Мультфільм «Про мінну безпеку: Лісовий скарб» ЮНІСЕФ:

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: лісовий скарб - YouTube

Мультфільм «Небезпечні знахідки»:

Дивні знахідки - в чому небезпека? - YouTube

Небезпека ігор з невідомими предметами.

Навчальний матеріал для дітей та дорослих

Небезпека ігор з невідомими предметами. Навчальний відеоматеріал для дітей та дорослих - YouTube

Мультфільм для дітей та батьків "Як поводитися при виявленні невідомих предметів"

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна Про мінну безпеку: повітряний змій(

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: повітряний змій - YouTube

Мінна безпека

Download
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з питань уникнення враження мінами, вибухонебезпечними предметами та ознайомлення з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях
додаток до ЛИСТА МОН.pdf
Adobe Acrobat Document 135.3 KB

МІННА БЕЗПЕКА: ПРАВИЛА МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН!

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.    Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.

2.    Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.

3.    Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.

4.    Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).

5.    Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.

6.    Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

1.    Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.

2.    Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.

3.    Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.

4.    Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.

5.    Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).

6.    По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб вживіть заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.