Дитина в соціумі

Показники засвоєння вимог освітнього напрямку

«Дитина в соціумі»

Базового компонента дошкільної освіти

Головне завдання реалізації освітнього напрямку «Дитина в соціумі» – розкрити дитині соціальний світ, допомогти їй здобути соціальний досвід та зрозуміти своє місце в соціумі як активного учасника. Не випадково освітні напрямки нової редакції Базового компонента визначені однією з перших серед інших, адже усвідомлення самої себе приходить до людини через ставлення до неї інших людей.

З огляду на результати спостереження за старшими дошкільниками можна зазначити, що 80 % дошкільнят зорієнтовані на спілкуванні та взаємодії з дітьми, чуйно ставляться до інших людей залежно від віку та статі, а 17 % дітей лише ситуативно готові взаємодіяти з дорослими людьми різного віку. Майже 79 % дітей ініціюють дружні стосунки з тими, кому симпатизують, а 3 % зовсім не схильні до міжособистісного спілкування. Зрозуміло, що таке ставлення формується частіше в дітей з позитивним емоційним досвідом взаємодії з оточенням.

Індивідуальна спрямованість родинного виховання є найпотужнішим чинником розвитку дитини. У родинному колі виховання відбувається природним шляхом – через уклад життя родини та її взаємини з оточенням.

Визначальна роль сім’ї в розвитку дитини підтверджена 88 % відповідей дошкільників, які усвідомлюють поняття «сім’я», поважаючи своїх рідних.

/uploads/diagrams/1/socium-dia01.jpg