Наш навчальний заклад


Закладає вуха в літаку
Версія для друку

 Закладає вуха в літаку: що робити?

У багатьох пасажирів під час зльоту й посадки літака закладає вуха. Причина таких неприємних відчуттів — різниця атмосферного тиску на землі й у повітрі. Коли літак різко набирає висоту, умови навколишнього середовища змінюються так швидко, що тиск у барабанній перетинці не встигає вирівнятися і стає вище атмосферного або, навпаки, нижче, якщо літак знижується. Тож, аби уникнути під час авіаперельотів закладеності й болю у вухах, дотримуйтеся простих правил.

Придбайте в аптеці спеціальні беруші, які зменшують внутрішній тиск у вухах.

Перенесіть дату польоту в разі появи нежитю. Якщо ж це неможливо, закапайте в ніс судинозвужувальні краплі за 30-60 хв. перед зльотом і посадкою. Краплі звільнять ніс від слизу і зменшать тиск на тканини у вушному проході. У разі алергійного нежитю за годину до польоту прийміть протиалергійні лікарські засоби.

Робіть ковтальні й жувальні рухи під час зльоту й посадки літака. Немовлятам дайте смоктати соску або погодуйте їх із пляшечки до зміни висоти. Старшим дітям запропонуйте жувальну гумку або напій із соломинкою. Часте слиновиділення й ковтання стимулюють активність м'язів, які відкривають слухову трубу й забезпечують приплив повітря в середнє вухо.

Застосовуйте прийом Вальсальви під час підйому й зниження — метод вирівнювання тиску у внутрішніх порожнинах черепної коробки. Для цього щільно затисніть ніздрі пальцями, закрийте рот і м’яко «продуйте» вуха, доки не почуєте характерне клацання, яке свідчить, що барабанна перетинка стала на місце. Повторіть вправу кілька разів, особливо під час посадки літака.

Дихайте ротом. Так ви не відчуєте різниці тиску у внутрішньому вусі й зовні.

Пийте багато води, адже добре зволожена слизова оболонка носа й носоглотки поліпшує роботу слухової труби.

Зверніться до лікаря, якщо навіть за кілька годин після посадки закладеність вух (зазвичай тимчасова) не минає або все ще відчутний сильний біль у вухах.



Новини

Сонечко

Архів новин